2h 11 m
49933
Torparlampa. Fotogen, 1800/1900-talet.
Aktuellt bud320 SEK
2h 12 m
49947
PATRICIA FENDER LUCAS. Blandteknik, "Sommaräng".
Startbud100 SEK
2h 13 m
49918
Diverse vaser.
Aktuellt bud100 SEK
2h 14 m
49928
2 Piedestaler. Trä & rotting.
Aktuellt bud120 SEK
2h 15 m
49920
Startbud100 SEK
2h 16 m
49929
Taklampa / plafond. Swedish Modern, 1920/30-talet.
Aktuellt bud200 SEK
2h 17 m
49943
ARNE WALLSTEN. Olja på duk, signerad.
Startbud100 SEK
2h 18 m
49935
Kökssoffa. Trä, Tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
2h 19 m
49922
Diverse Bl.a Ruda, Göte Augusson m.m.
Startbud100 SEK
2h 20 m
49932
Större takplafond. 1900-talet
Aktuellt bud100 SEK
2h 21 m
49948
ROLAND DE WOLFE. Akvarell, signerad.
Startbud100 SEK
2h 22 m
49924
Diverse. Bl.a Figuriner.
Startbud100 SEK
2h 23 m
49921
RELIEF, SÖHOLM.
Startbud100 SEK
2h 24 m
49927
Inomhus-rollator. Trust.
Aktuellt bud160 SEK
2h 25 m
49913
MARIANNE WESTMAN. Servisdelar. "Annika", Rörstrand.
Aktuellt bud230 SEK
2h 26 m
49951
REINHOLD LJUNGGREN. Färglitografi, signerad & numrerad 174/310.
Startbud100 SEK
2h 27 m
49917
Startbud100 SEK
2h 28 m
49914
Diverse. Bl.a brickor, kastrull m.m.
Startbud100 SEK
2h 29 m
49942
Startbud100 SEK
2h 30 m
49919
Aktuellt bud120 SEK
2h 31 m
49939
Golvlampa. 1900-talet.
Aktuellt bud100 SEK
2h 32 m
49926
Diverse keramik & porslin.
Startbud100 SEK
2h 33 m
49950
MICHAEL QVARSEBO. Ägg i keramik med dekoupage, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
2h 34 m
49946
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på pannå, "Blomsterstilleben", signerad M. Gunnorson & daterad 1951.
Startbud100 SEK
2h 35 m
49916
Electrolux Assistent.
Aktuellt bud290 SEK
2h 36 m
49915
Diverse Jul. Bl.a belysning.
Startbud100 SEK
2h 37 m
49945
LANTBRUKARNAS RIKSFÖRBUND. Tryck, "Samarbete lade grunden".
Startbud100 SEK
2h 38 m
49941
Barnvagn. 1800/1900-talet.
Aktuellt bud200 SEK
2h 39 m
49949
TAGE EVALD NILSSON. Litografi, signerad, daterad 1958 & numrerad 56/185.
Startbud100 SEK
2h 40 m
49930
Takkrona. Malm, 1900-talet.
Startbud100 SEK
2h 41 m
49937
Bokhylla med 2 skåpdelar. Funkis, Bonad björk, 1930-talet.
Aktuellt bud160 SEK
2h 42 m
49934
2 Ljuskronor. Malm & Smide.
Aktuellt bud100 SEK
2h 43 m
49954
CARL JULIUS. Blandteknik, "Hamn med fiskebåtar", signerad, oramad.
Aktuellt bud100 SEK
2h 44 m
49944
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Blandteknik, signerad & daterad 2001.
Startbud100 SEK
2h 45 m
49938
Klaffbord. Jugend, 1900-talets första hälft.
Startbud100 SEK
2h 46 m
49925
Diverse. Bl.a Klockor.
Startbud100 SEK
2h 47 m
49923
ABBA. Autografer, egenhändigt signerade på vykort.
Aktuellt bud350 SEK
2h 48 m
49952
ERIK EMANUELSSON. Olja på pannå, "Hallandskust", signerad & daterad -79.
Startbud100 SEK
2h 49 m
49940
Golvlampa utan skärm. DDR / West Germany.
Startbud100 SEK
2h 50 m
49936
Äldre hylla. 1800/1900-talet.
Startbud100 SEK
2h 51 m
49931
Takkrona med prismor. 1900-talets första hälft.
Startbud100 SEK
2h 52 m
49953
Diverse broderade tavlor.
Aktuellt bud100 SEK
2d 2h
49968
Trälåda & Yxa.
Startbud100 SEK
2d 2h
50001
4 Inramade foton/bilder Örkelljunga.
Startbud100 SEK
2d 2h
49972
Diverse verktyg m.m.
Startbud100 SEK
2d 2h
49996
Flussvaser. Ett par, Tidigt 1900-tal.
Startbud100 SEK
2d 2h
49992
Diverse. Bl.a Allmoge.
Startbud100 SEK
2d 2h
49998
Parhundar/Hemvändarhundar. Beswick, England.
Startbud100 SEK