Börjar: 26 okt 2025 17:56Avslutas: 2 nov 2025 18:00
2 NOVEMBER 2025

47235
Diverse porslin & keramik. Bl.a Gabriel, Hackefors m.m.
Slutpris100 SEK

47194
Fågelbad. Glasfiber & betong.
Slutpris200 SEK

47222
Hylsnyckelsats. KINZO.
SlutprisInga bud

47295
Soffbord / matbord. Teak, "EM-Bordet", Emmaboda, 1960-talet.
Slutpris320 SEK

47245
Belysning 3 delar. Cini-Nils. Design. Franco Bettonica & Mario Melocchi.
Slutpris450 SEK

47307
Spegel. 1960/70-talet, Made in Sweden.
SlutprisInga bud

47216
3 Telefoner, Bl.a Bakelit.
SlutprisInga bud

47273
Figurin. Bing & Gröndal. Flicka med gäss. Axel Locher.
Slutpris500 SEK

47195
Verktygslåda med målarverktyg m.m.
SlutprisInga bud

47202
Lövblås/sug. Black & Decker.
Slutpris100 SEK

47196
Planteringsbord.
Slutpris100 SEK

47242
Golvljusstake metall.
SlutprisInga bud

47224
Diverse böcker & hälften om frimärken.
SlutprisInga bud

47218
LONGINES, Damur, 10K Guld, Vikt 14,63 inkl länk.
Slutpris1 600 SEK

47209
Stroller.
SlutprisInga bud

47306
Spegel. Förgylld & ornamenterad, 1900-talet.
Slutpris100 SEK

47207
Äldre verktyg. Bl.a Hyvlar, sågar m.m.
SlutprisInga bud

47208
2 Krukor. Gjutjärn.
Slutpris750 SEK

47225
Diverse. Bl.a plåtburkar, plättlagg m.m.
Slutpris100 SEK

47238
2 Ljusstakar. Mässing, Gusums Bruk.
Slutpris180 SEK

47292
Guldpendyl & 2 lampetter. Gustaviansk stil, 1900-talet.
Slutpris160 SEK

47272
Diverse Bestick m.m. Bl.a Nysilver.
SlutprisInga bud

47243
Diverse. Bl.a Arcoroc, Smålandshyttan, Skomakare lampa, koppar m.m.
SlutprisInga bud

47254
Diverse till fiske. Mestadels drag.
Slutpris120 SEK

47199
Äldre trälåda & lövkorg.
Slutpris160 SEK

47236
Bordsdekorationer. Två Fåglar, Nysilver.
Slutpris200 SEK

47241
3 Bonader. Flamskvävd. Flamskvävnad.
Slutpris180 SEK

47299
Skrivbord. Jugend, 1900-talets första del.
Slutpris230 SEK

47284
Spegel & 2 Lampetter. Metall, Landstingets verkstäder Västerås.
Slutpris100 SEK

47282
Ljusstakar, ett par. Koppar. Ystad Metall.
SlutprisInga bud

47210
Verktyg & trädgårdsredskap.
Slutpris100 SEK

47219
2 Broscher. Bl.a med turkoser, 1900-talet.
Slutpris320 SEK

47283
Bordsborste med skyffel. Mässing/Teak. 1950/60-tal.
Slutpris140 SEK

47247
Golvvas. Tysk.
Slutpris320 SEK

47261
Servisdelar. Troligtvis Rörstrand, 30 delar.
SlutprisInga bud

47193
Stegpall. AWAB.
Slutpris290 SEK

47297
2 Bokhyllor. Teak, 1950/60-talet.
Slutpris600 SEK

47267
9 Kaffekoppar & 11 kaffefat. Bavaria.
SlutprisInga bud

47203
Gräsklippare. Stiga Combi 48SQ.
Slutpris1 200 SEK

47217
3 Lyktor på pinne, Gravlyktor.
Slutpris140 SEK

47287
Ljuskrona. Smide & glas, Stommen är möjligtvis Erik Höglund & Kupor är Snapphane glasbruk.
SlutprisInga bud

47227
Diverse leksaksdjur & figurer.
Slutpris100 SEK

47223
Golvvas. Scheurich, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Slutpris260 SEK

47249
3 Tomtar. Bl.a Gräfenroda.
Slutpris230 SEK

47296
Golvur. 1900-talet.
SlutprisInga bud

47293
Kassaapparat. National, 1900-talets första hälft.
Slutpris200 SEK

47259
Bordslampa. Bl.a Elidus, Pileprodukter m.m.
Slutpris160 SEK

47263
MONICA BACKSTRÖM. Vas. "Herr Lök", porslin.
Slutpris320 SEK