Börjar: 26 sep 2025 13:14Avslutas: 5 okt 2025 17:00

5 OKTOBER 2025

Diverse glas. Bl.a Nybro m.m.
46234
Diverse glas. Bl.a Nybro m.m.
Slutpris140 SEK
HENRI GUIBAL. Carborundumetsning / blandteknik, signerad & numrerad 22/30.
46251
Slutpris1 700 SEK
Diverse belysning & en glas kupa.
46190
Slutpris100 SEK
Skål. "Mateus", Portugal, Keramik.
46189
Slutpris200 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN. Fat, "Tulipa", Kosta Boda.
46187
Slutpris450 SEK
Diverse glas. Bl.a Reijmyre, Boda Nova, Skansen m.m.
46169
Slutpris140 SEK
TORBJÖRN MARTINSSON. Olja på duk, "Flygsnappare med ungar", signerad.
46253
SlutprisInga bud
Äldre kista, 1821.
46206
Äldre kista, 1821.
SlutprisInga bud
BING & GRÖNDAL. Figurin & Cigaretthållare.
46109
Slutpris120 SEK
Illustrerad bibel eller den heliga skrift. Gamla & nya testamentet. 1875.
46146
Slutpris100 SEK
Matta. IKEA Orientmatta.
46071
Matta. IKEA Orientmatta.
Slutpris290 SEK
YRJÖ EDELMANN. Färglitografi, signerad & numrerad 124/150.
46252
Slutpris800 SEK
Diverse verktyg.
46208
Diverse verktyg.
Slutpris230 SEK
Diverse lyktor.
46116
Diverse lyktor.
Slutpris230 SEK
Vägghylla för pipor & tillbehör.
46150
Slutpris100 SEK
Diverse blandad metall m.m.
46113
Diverse blandad metall m.m.
SlutprisInga bud
2 Stolar med broderade dynor.
46082
2 Stolar med broderade dynor.
SlutprisInga bud
Diverse Bl.a Allmoge.
46203
Diverse Bl.a Allmoge.
SlutprisInga bud
3 Trasmattor,
46217
3 Trasmattor,
Slutpris100 SEK
Delar av kaffeservis, Bavaria m.m.
46122
Slutpris100 SEK
BO ÅKE ADAMSSON. Färglitografi, signerad.
46246
Slutpris600 SEK
Diverse Bl.a Årsur, Ljuskrona m.m.
46161
SlutprisInga bud
Vägghylla & Pall ihopfällbar.
46151
Vägghylla & Pall ihopfällbar.
Slutpris100 SEK
Diverse stämplar, Inkido.
46244
Diverse stämplar, Inkido.
Slutpris160 SEK
Keramik. Laholms keramik.
46168
Keramik. Laholms keramik.
Slutpris140 SEK
Diverse ytterfoder/krukor.
46226
Diverse ytterfoder/krukor.
Slutpris100 SEK
Taklampa, Takplafond, metall & glas.
46154
SlutprisInga bud
Diverse glas. Bl.a Elme, Orrefors m.m.
46193
SlutprisInga bud
ROLAND VON RAINALS. Färglitografi, "Najaden", signerad, daterad -91 & numrerad 1-100-177
46249
Slutpris200 SEK
Diverse glas & Dessert bestick.
46186
SlutprisInga bud
Tvättset. Rörstrand. Balja, Kanna & Potta, 1900-talets första hälft.
46163
SlutprisInga bud
Diverse Jul. Adventsljusstakar & kyrka.
46135
Slutpris100 SEK
LASSE AHLIN. Fototavla, "Sensualis Naturalis -07", signerad & numrerad 7/50,
46239
SlutprisInga bud
Diverse glas. Bl.a Orrefors, Kosta.
46235
SlutprisInga bud
Tygrulle.
46207
Tygrulle.
Slutpris180 SEK
Diverse leksaks/samlarbilar.
Bl.a Dinky Toys m.m.
46199
Diverse leksaks/samlarbilar. Bl.a Dinky Toys m.m.
Slutpris200 SEK
NILS LANDBERG. 8 Vinglas, "Prelude", Orrefors.
46233
Slutpris800 SEK
Diverse. Bl.a Pallbock m.m.
46196
Diverse. Bl.a Pallbock m.m.
SlutprisInga bud
Servisdelar. Karlskrona, 41 delar.
46228
SlutprisInga bud
Diverse verktyg, tillbehör penslar m.m.
46225
Slutpris120 SEK
Diverse plåtburkar & bestick. Bl.a Nysilver m.m.
46126
Slutpris140 SEK
12 Champagneglas, Kristall, Estampada.
46183
Slutpris160 SEK
Ägghöna, porslin, Västtyskland, 1900-talet andra hälft.
46180
Slutpris180 SEK
CARL CUNNINGHAM-COLE. Skulptur, Kula, Keramik. Algutsboda, Småland, Signerad & daterad -90.
46220
SlutprisInga bud
Diverse. Bl.a Nysilver m.m.
46178
Diverse. Bl.a Nysilver m.m.
SlutprisInga bud
Stol. Grythyllans Stålmöbler. 1900-tal.
46204
SlutprisInga bud
Diverse modelljärnväg. Lima, Roco, Fleischmann m.m.
46227
Slutpris230 SEK
Diverse glas. Bl.a Böhmisk, Alvesta m.m.
46117
SlutprisInga bud