Börjar: 26 sep 2025 13:14Avslutas: 5 okt 2025 17:00
5 OKTOBER 2025

46234
Diverse glas. Bl.a Nybro m.m.
Slutpris140 SEK

46251
HENRI GUIBAL. Carborundumetsning / blandteknik, signerad & numrerad 22/30.
Slutpris1 700 SEK

46190
Diverse belysning & en glas kupa.
Slutpris100 SEK

46189
Skål. "Mateus", Portugal, Keramik.
Slutpris200 SEK

46187
ULRICA HYDMAN-VALLIEN. Fat, "Tulipa", Kosta Boda.
Slutpris450 SEK

46169
Diverse glas. Bl.a Reijmyre, Boda Nova, Skansen m.m.
Slutpris140 SEK

46253
TORBJÖRN MARTINSSON. Olja på duk, "Flygsnappare med ungar", signerad.
SlutprisInga bud

46206
Äldre kista, 1821.
SlutprisInga bud

46109
BING & GRÖNDAL. Figurin & Cigaretthållare.
Slutpris120 SEK

46146
Illustrerad bibel eller den heliga skrift. Gamla & nya testamentet. 1875.
Slutpris100 SEK

46071
Matta. IKEA Orientmatta.
Slutpris290 SEK

46252
YRJÖ EDELMANN. Färglitografi, signerad & numrerad 124/150.
Slutpris800 SEK

46208
Diverse verktyg.
Slutpris230 SEK

46116
Diverse lyktor.
Slutpris230 SEK

46150
Vägghylla för pipor & tillbehör.
Slutpris100 SEK

46113
Diverse blandad metall m.m.
SlutprisInga bud

46082
2 Stolar med broderade dynor.
SlutprisInga bud

46203
Diverse Bl.a Allmoge.
SlutprisInga bud

46217
3 Trasmattor,
Slutpris100 SEK

46122
Delar av kaffeservis, Bavaria m.m.
Slutpris100 SEK

46246
BO ÅKE ADAMSSON. Färglitografi, signerad.
Slutpris600 SEK

46161
Diverse Bl.a Årsur, Ljuskrona m.m.
SlutprisInga bud

46151
Vägghylla & Pall ihopfällbar.
Slutpris100 SEK

46244
Diverse stämplar, Inkido.
Slutpris160 SEK

46168
Keramik. Laholms keramik.
Slutpris140 SEK

46226
Diverse ytterfoder/krukor.
Slutpris100 SEK

46154
Taklampa, Takplafond, metall & glas.
SlutprisInga bud

46193
Diverse glas. Bl.a Elme, Orrefors m.m.
SlutprisInga bud

46249
ROLAND VON RAINALS. Färglitografi, "Najaden", signerad, daterad -91 & numrerad 1-100-177
Slutpris200 SEK

46186
Diverse glas & Dessert bestick.
SlutprisInga bud

46163
Tvättset. Rörstrand. Balja, Kanna & Potta, 1900-talets första hälft.
SlutprisInga bud

46135
Diverse Jul. Adventsljusstakar & kyrka.
Slutpris100 SEK

46239
LASSE AHLIN. Fototavla, "Sensualis Naturalis -07", signerad & numrerad 7/50,
SlutprisInga bud

46235
Diverse glas. Bl.a Orrefors, Kosta.
SlutprisInga bud

46207
Tygrulle.
Slutpris180 SEK

46199
Diverse leksaks/samlarbilar.
Bl.a Dinky Toys m.m.
Slutpris200 SEK

46233
NILS LANDBERG. 8 Vinglas, "Prelude", Orrefors.
Slutpris800 SEK

46196
Diverse. Bl.a Pallbock m.m.
SlutprisInga bud

46228
Servisdelar. Karlskrona, 41 delar.
SlutprisInga bud

46225
Diverse verktyg, tillbehör penslar m.m.
Slutpris120 SEK

46126
Diverse plåtburkar & bestick. Bl.a Nysilver m.m.
Slutpris140 SEK

46183
12 Champagneglas, Kristall, Estampada.
Slutpris160 SEK

46180
Ägghöna, porslin, Västtyskland, 1900-talet andra hälft.
Slutpris180 SEK

46220
CARL CUNNINGHAM-COLE. Skulptur, Kula, Keramik. Algutsboda, Småland, Signerad & daterad -90.
SlutprisInga bud

46178
Diverse. Bl.a Nysilver m.m.
SlutprisInga bud

46204
Stol. Grythyllans Stålmöbler. 1900-tal.
SlutprisInga bud

46227
Diverse modelljärnväg. Lima, Roco, Fleischmann m.m.
Slutpris230 SEK

46117
Diverse glas. Bl.a Böhmisk, Alvesta m.m.
SlutprisInga bud