Börjar: 8 nov 2025 13:40Avslutas: 16 nov 2025 18:00
16 NOVEMBER 2025
- GLAS & KRISTALLRensa filter

48032
Diverse glas. Bl.a Kosta Boda, Orrefors m.m.
Slutpris120 SEK

47979
EDVIN OLLERS, Vas, "Lalique", Elme Glasbruk, 1900-talets första hälft.
Slutpris120 SEK

48088
Diverse glas. Bl.a Nybro, Mats Jonasson m.m.
SlutprisInga bud

48049
Diverse glasburkar. Bl.a Surte.
SlutprisInga bud

47961
Diverse glas. Bl.a Kosta, Royal Copenhagen m.m.
Slutpris100 SEK

48079
MICHAEL BANG, Takkupa "Etude", Royal Copenhagen, Holmegaard.
Slutpris140 SEK

48012
Snapskaraff & 5 Snapsglas, 6 delar. Märkt handmålat IP Halmstad.
SlutprisInga bud

47051
EDVIN ÖHRSTRÖM, Vas, Ariel, "Godoljären" Orrefors, signerad & numrerad 545-E4
Slutpris5 000 SEK