Börjar: 26 okt 2025 17:56Avslutas: 2 nov 2025 18:00
2 NOVEMBER 2025

47264
Diverse keramik& porslin.
SlutprisInga bud

47228
Laholms keramik & Klippan Keramik.
Slutpris120 SEK

47234
Skål & 12 Assietter, "Wiesengrund und Bergeshöhn", Krautheim, Tyskland.
Slutpris950 SEK

47250
Diverse Jultallrikar. Bl.a Arabia, Rörstrand, Royal Copenhagen m.m.
Slutpris200 SEK

47278
4 Orientaliska assietter. Kina, sent 1900-tal.
SlutprisInga bud

47253
Servisdelar. "Old Colonial", Adams, 25 delar.
Slutpris230 SEK

47235
Diverse porslin & keramik. Bl.a Gabriel, Hackefors m.m.
Slutpris100 SEK

47273
Figurin. Bing & Gröndal. Flicka med gäss. Axel Locher.
Slutpris500 SEK

47247
Golvvas. Tysk.
Slutpris320 SEK

47261
Servisdelar. Troligtvis Rörstrand, 30 delar.
SlutprisInga bud

47267
9 Kaffekoppar & 11 kaffefat. Bavaria.
SlutprisInga bud

47223
Golvvas. Scheurich, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Slutpris260 SEK

47263
MONICA BACKSTRÖM. Vas. "Herr Lök", porslin.
Slutpris320 SEK

47251
Porslins by.
Slutpris160 SEK

47244
Te servis. Möjligtvis Karlskrona.
SlutprisInga bud

47231
Krus. 8 Liter, Höganäs Keramik.
Slutpris140 SEK

47248
Delar av Te, kaffe & moccaservis, "Old Colonial", Adam, England.
Slutpris100 SEK

47237
Ytterfoder. Majolika, Jugend, 1900-talets början.
Slutpris320 SEK

47213
Delar av kaffeservis. "Julrosen", Bing & Gröndal.
Slutpris650 SEK