Börjar: 16 okt 2025 07:52Avslutas: 23 okt 2025 17:00
23 OKTOBER 2025

46930
Lagerhylla. "Hejne", IKEA, nyare modellen.
Slutpris650 SEK

46937
Stor Ryamatta. Orange/röd, Severins, samtida.
Slutpris400 SEK

46918
3 Pinnastolar, bemålade, Ljusblå. Vetlanda stol & Möbelfabrik.
Slutpris100 SEK

47030
Cirkelsåg. Man system 1200W HM18.
SlutprisInga bud

47039
B. NORDENBERG. Oljetryck på duk, Kvälls stunden.
Slutpris100 SEK

46929
Soffbord med klaffar, Valnöt, 1960/70 talet.
Slutpris100 SEK

47026
SlutprisInga bud

47028
2 Högtalare. JWS.
SlutprisInga bud

47034
ÅSA JUNGNELIUS. Skulptur, "Läppstift", glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris350 SEK

46921
2 Dokumentskåp. Kinnarp.
Slutpris260 SEK

47044
Skulptur, Smide, "Häst", okänd formgivare, 1900/2000-talet
Slutpris180 SEK

47033
Inramad blomsterbukett. Ram med plastskydd. Blomster verkstan.
Slutpris100 SEK

46917
Vitt bord. Runt, JYSK. Med iläggsskiva.
SlutprisInga bud

46938
Kinamatta.
SlutprisInga bud

46928
Byrå, "Hemnes", IKEA.
Slutpris400 SEK

46926
Brickbord. 1900-Talets första del.
Slutpris100 SEK

47029
Diverse äldre mynt. Svenska & utländska. cirka 7,5kg.
Slutpris750 SEK

47043
DIETLINDE HEIN. Väggplakett, keramik, Knapstrup keramik, Danmark, 1900-talet.
Slutpris100 SEK

46927
Fåtölj, Recliner.
SlutprisInga bud

47046
Tryck, plansch. Mark Wade.
SlutprisInga bud

46924
Kontorsstol. Höj & sänkbar.
Slutpris160 SEK

47025
Modelljärnväg. Jouef, Frankrike, HO.
Slutpris180 SEK

47031
Diverse vinylskivor EP/Singlar & skivställ.
SlutprisInga bud

47038
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på pannå. signerad.
SlutprisInga bud

47042
CARL JULIUS. Olja på duk, signerad.
Slutpris400 SEK

47024
Pall. Bemålad.
SlutprisInga bud

46923
Smink / toalettbord
Slutpris320 SEK

47045
OLLE ALBERIUS. 10 Mattallrikar, "Pontus", Rörstrand.
Slutpris160 SEK

46932
Äldre kassaskåp Thomas Perry & Son, Bilston 1883 & underskåp i trä.
Slutpris230 SEK

47032
Falke, slipmaskin & Powerfix. Digital Calliper.
SlutprisInga bud

47023
Karm stol, Zig. Tuaverken AB Tibro.
SlutprisInga bud

46935
Matsalsskåp. Furu, nyrenässans, tidigt 1900-tal.
SlutprisInga bud

46922
Äldre kontorsstol i trä.
Slutpris120 SEK

46920
Byrå. Bemålad. Blå. 6 lådor.
Slutpris100 SEK

47037
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på duk. signerad J.Götberg & daterad -83
SlutprisInga bud

46933
2 Soffbord. Samtida.
Slutpris450 SEK

46936
Fåtölj med fotpall. Hjort Knudsen.
Slutpris100 SEK

47027
Högtryckstvätt, mindre modell. Alto. Compact C 1050 X-TRA.
Slutpris180 SEK

46916
Herrbetjänt. Bemålad trä, 1900-talets senare del.
Slutpris100 SEK

46919
Byrå med Vitrin-överdel, 2 delars. 1900-talets första del.
Slutpris320 SEK

47036
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på pannå, Älg motiv, signerad
SlutprisInga bud

46925
2 Snurrstolar. "Venus", Johanson Design, Markaryd.
Slutpris320 SEK

46934
Matbord med 2 iläggsskivor & 6 stolar. Oljad Ek, samtida.
Slutpris700 SEK

47041
INGRID QUADE. Olja på duk "Vy över Helsingborg", signerad & daterad-04.
SlutprisInga bud