Börjar: 30 sep 2025 09:16Avslutas: 7 okt 2025 17:00

7 OKTOBER 2025

Avslutad
Flasköppnare, Metall, "Ducky".
46290
Flasköppnare, Metall, "Ducky".
Slutpris180 SEK
Avslutad
Diverse textil, Mestadels Linne.
46296
Diverse textil, Mestadels Linne.
Slutpris100 SEK
Avslutad
ARTHUR PERCY. Skål, Gefle.
46303
ARTHUR PERCY. Skål, Gefle.
Slutpris100 SEK
Avslutad
2 Ljusstakar. Barock, Silverpläterad metall..
46289
2 Ljusstakar. Barock, Silverpläterad metall..
Slutpris200 SEK
Avslutad
Damur. Swiss Made, Silver 14,21gram, 1930.talet.
46258
Damur. Swiss Made, Silver 14,21gram, 1930.talet.
SlutprisInga bud
Avslutad
2 Ljusstakar. Mässing, Karlskrona Lampfabrik. 1900-talet.
46266
2 Ljusstakar. Mässing, Karlskrona Lampfabrik. 1900-talet.
Slutpris1 000 SEK
Avslutad
Diverse Textil, Jul.
46301
Diverse Textil, Jul.
SlutprisInga bud
Avslutad
Figurin. "Peltro", Italien, Försilvrat tenn.
46294
Figurin. "Peltro", Italien, Försilvrat tenn.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Gunghäst, trä & metall, 1960-tal.
46283
Gunghäst, trä & metall, 1960-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Fågelholk med kamera. Gardenlife, oanvänd.
46276
Fågelholk med kamera. Gardenlife, oanvänd.
Slutpris160 SEK
Avslutad
Serveringsfat. Laholms Keramik.
45839
Serveringsfat. Laholms Keramik.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Resegramofon. Harmoni, 1900-talet.
46274
Resegramofon. Harmoni, 1900-talet.
Slutpris140 SEK
Avslutad
Diverse textil. Mestadels dukar.
46297
Diverse textil. Mestadels dukar.
SlutprisInga bud
Avslutad
Mindre byrå, 1900-talets mitt.
46278
Mindre byrå, 1900-talets mitt.
Slutpris180 SEK
Avslutad
Serveringsställ. Metall/rotting, 1950/60-talet.
46287
Serveringsställ. Metall/rotting, 1950/60-talet.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Diverse telefoner. Bl.a Bakelit m.m.
46270
Diverse telefoner. Bl.a Bakelit m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
Ljusstake. "Gammal kyrkoljusstake", Smålandsslöjd, Värnamo.
46286
Ljusstake. "Gammal kyrkoljusstake", Smålandsslöjd, Värnamo.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse, mönster m.m.
46279
Diverse, mönster m.m.
SlutprisInga bud
Avslutad
Ring. 14K guld med bärnsten. Vikt 2,30gram utan sten, Syratestad.
46259
Ring. 14K guld med bärnsten. Vikt 2,30gram utan sten, Syratestad.
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Saltstenslampa.
46264
Saltstenslampa.
Slutpris180 SEK
Avslutad
Katt i metall. Lonneberg Design.
46302
Katt i metall. Lonneberg Design.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Ljusstake. Menora, Kalmar Brons, 1900-talet.
46263
Ljusstake. Menora, Kalmar Brons, 1900-talet.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Bordsur. Junghans.
46262
Bordsur. Junghans.
SlutprisInga bud
Avslutad
Ljusstakar, ett par, tenn, Art deco, 1930-talet.
45763
Ljusstakar, ett par, tenn, Art deco, 1930-talet.
Slutpris230 SEK
Avslutad
HANS AGNE JAKOBSSON. Taklampa, T833, Markaryd.
45899
HANS AGNE JAKOBSSON. Taklampa, T833, Markaryd.
Slutpris180 SEK
Avslutad
Piedestal, Porslin.
45796
Piedestal, Porslin.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse textil.
46300
Diverse textil.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Diverse Vinylskivor.
46281
Diverse Vinylskivor.
Slutpris260 SEK
Avslutad
ROSENTHAL. "Maria", delar av moccaservis.
46275
ROSENTHAL. "Maria", delar av moccaservis.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Diverse textil. Bl.a Lakan, Handdukar m.m.
46299
Diverse textil. Bl.a Lakan, Handdukar m.m.
Slutpris100 SEK
Avslutad
TURE BERGLUND. Vas, Glas, Fiskeform, Stockholms glasburk/ skansen, 1950/60-talet.
46295
TURE BERGLUND. Vas, Glas, Fiskeform, Stockholms glasburk/ skansen, 1950/60-talet.
Slutpris180 SEK
Avslutad
Domkraft 1500Kg Biltema & Cykelställ till dragkrok.
46285
Domkraft 1500Kg Biltema & Cykelställ till dragkrok.
SlutprisInga bud
Avslutad
ARVID FRANZEN. Skulptur i form av älg, trä, Björkliden, osignerad.
46257
ARVID FRANZEN. Skulptur i form av älg, trä, Björkliden, osignerad.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Skrivbordslampa. IKEA.
46282
Skrivbordslampa. IKEA.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Diverse krukor.
46284
Diverse krukor.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Diverse. Bl.a 2 Spegel-Lampetter m.m.
46271
Diverse. Bl.a 2 Spegel-Lampetter m.m.
Slutpris120 SEK
Avslutad
Salutkanon/Bordskanon, Gjutjärn, Hällefors Bruk, Märkt HF.
46265
Salutkanon/Bordskanon, Gjutjärn, Hällefors Bruk, Märkt HF.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Diverse till fiske.
46293
Diverse till fiske.
SlutprisInga bud
Avslutad
KARIN BJÖRQUIST. Vas, "Indigo", Gustavsberg, 1950-talet, osignerad.
46304
KARIN BJÖRQUIST. Vas, "Indigo", Gustavsberg, 1950-talet, osignerad.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse textil, Dukar m.m.
46277
Diverse textil, Dukar m.m.
Slutpris120 SEK
Avslutad
2 Broscher, Silver 28,19gram Inkl keramikplatta.
46260
2 Broscher, Silver 28,19gram Inkl keramikplatta.
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse keramik & Porslin. Gefle, Rörstrand & Höganäs.
46292
Diverse keramik & Porslin. Gefle, Rörstrand & Höganäs.
Slutpris230 SEK
Avslutad
Piedestal, Förgylld med marmorskiva. 1900-talet.
46280
Piedestal, Förgylld med marmorskiva. 1900-talet.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Diverse tenn.
46269
Diverse tenn.
Slutpris180 SEK
Avslutad
Ljusstake. Kloster malm.
46291
Ljusstake. Kloster malm.
Slutpris140 SEK
Avslutad
Diverse textil. Mestadels dukar.
46298
Diverse textil. Mestadels dukar.
Slutpris140 SEK
Avslutad
Bordslampa. Bronserad metall med polykront glas, i form av and.
46261
Bordslampa. Bronserad metall med polykront glas, i form av and.
Slutpris230 SEK
Avslutad
Diverse keramik & porslin. Bl.a Tilgmans, Bo Fajans, Gabriel m.m.
46305
Diverse keramik & porslin. Bl.a Tilgmans, Bo Fajans, Gabriel m.m.
Slutpris120 SEK
Laholms Auktioner
Kontakt

Laholms Handel Auktioner Partier

Kristianstadsvägen 65

31232 Laholm

0737564902

info@laholmsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.