Börjar: 30 sep 2025 09:16Avslutas: 7 okt 2025 17:00
7 OKTOBER 2025

46290
Flasköppnare, Metall, "Ducky".
Slutpris180 SEK

46296
Diverse textil, Mestadels Linne.
Slutpris100 SEK

46303
ARTHUR PERCY. Skål, Gefle.
Slutpris100 SEK

46289
2 Ljusstakar. Barock, Silverpläterad metall..
Slutpris200 SEK

46258
Damur. Swiss Made, Silver 14,21gram, 1930.talet.
SlutprisInga bud

46266
2 Ljusstakar. Mässing, Karlskrona Lampfabrik. 1900-talet.
Slutpris1 000 SEK

46301
Diverse Textil, Jul.
SlutprisInga bud

46294
Figurin. "Peltro", Italien, Försilvrat tenn.
Slutpris100 SEK

46283
Gunghäst, trä & metall, 1960-tal.
Slutpris100 SEK

46276
Fågelholk med kamera. Gardenlife, oanvänd.
Slutpris160 SEK

45839
Serveringsfat. Laholms Keramik.
Slutpris350 SEK

46274
Resegramofon. Harmoni, 1900-talet.
Slutpris140 SEK

46297
Diverse textil. Mestadels dukar.
SlutprisInga bud

46278
Mindre byrå, 1900-talets mitt.
Slutpris180 SEK

46287
Serveringsställ. Metall/rotting, 1950/60-talet.
Slutpris350 SEK

46270
Diverse telefoner. Bl.a Bakelit m.m.
SlutprisInga bud

46286
Ljusstake. "Gammal kyrkoljusstake", Smålandsslöjd, Värnamo.
SlutprisInga bud

46279
Diverse, mönster m.m.
SlutprisInga bud

46259
Ring. 14K guld med bärnsten. Vikt 2,30gram utan sten, Syratestad.
Slutpris1 100 SEK

46264
Saltstenslampa.
Slutpris180 SEK

46302
Katt i metall. Lonneberg Design.
Slutpris400 SEK

46263
Ljusstake. Menora, Kalmar Brons, 1900-talet.
Slutpris200 SEK

46262
Bordsur. Junghans.
SlutprisInga bud

45763
Ljusstakar, ett par, tenn, Art deco, 1930-talet.
Slutpris230 SEK

45899
HANS AGNE JAKOBSSON. Taklampa, T833, Markaryd.
Slutpris180 SEK

45796
Piedestal, Porslin.
SlutprisInga bud

46300
Diverse textil.
Slutpris100 SEK

46281
Diverse Vinylskivor.
Slutpris260 SEK

46275
ROSENTHAL. "Maria", delar av moccaservis.
Slutpris500 SEK

46299
Diverse textil. Bl.a Lakan, Handdukar m.m.
Slutpris100 SEK

46295
TURE BERGLUND. Vas, Glas, Fiskeform, Stockholms glasburk/ skansen, 1950/60-talet.
Slutpris180 SEK

46285
Domkraft 1500Kg Biltema & Cykelställ till dragkrok.
SlutprisInga bud

46257
ARVID FRANZEN. Skulptur i form av älg, trä, Björkliden, osignerad.
Slutpris550 SEK

46282
Skrivbordslampa. IKEA.
Slutpris200 SEK

46284
Diverse krukor.
Slutpris100 SEK

46271
Diverse. Bl.a 2 Spegel-Lampetter m.m.
Slutpris120 SEK

46265
Salutkanon/Bordskanon, Gjutjärn, Hällefors Bruk, Märkt HF.
Slutpris350 SEK

46293
Diverse till fiske.
SlutprisInga bud

46304
KARIN BJÖRQUIST. Vas, "Indigo", Gustavsberg, 1950-talet, osignerad.
SlutprisInga bud

46277
Diverse textil, Dukar m.m.
Slutpris120 SEK

46260
2 Broscher, Silver 28,19gram Inkl keramikplatta.
SlutprisInga bud

46292
Diverse keramik & Porslin. Gefle, Rörstrand & Höganäs.
Slutpris230 SEK

46280
Piedestal, Förgylld med marmorskiva. 1900-talet.
Slutpris200 SEK

46269
Diverse tenn.
Slutpris180 SEK

46291
Ljusstake. Kloster malm.
Slutpris140 SEK

46298
Slutpris140 SEK

46261
Bordslampa. Bronserad metall med polykront glas, i form av and.
Slutpris230 SEK

46305
Diverse keramik & porslin. Bl.a Tilgmans, Bo Fajans, Gabriel m.m.
Slutpris120 SEK