49946
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på pannå, "Blomsterstilleben", signerad M. Gunnorson & daterad 1951.
Startbud100 SEK
49949
TAGE EVALD NILSSON. Litografi, signerad, daterad 1958 & numrerad 56/185.
Startbud100 SEK
49954
CARL JULIUS. Blandteknik, "Hamn med fiskebåtar", signerad, oramad.
Aktuellt bud100 SEK
49952
ERIK EMANUELSSON. Olja på pannå, "Hallandskust", signerad & daterad -79.
Startbud100 SEK