43671
Diverse keramik & glas. Bl.a Höganäs, Nittsjö, Orrefors, Iittala m.m.
Slutpris60 SEK
43801
Diverse porslin, Bl.a Rörstrand, Gustavsberg, Bavaria m.m.
Slutpris60 SEK
43790
EMIL JOHANSSON THOR. Teckning, blyert, "Gamla kyrkan Hven", signerad & daterad 1948.
Slutpris160 SEK
44161
2 Ljusstakar Rokokostil nysilver, skål Coquille Flygsfors & figurin Schaubach.
Slutpris180 SEK
44166
LOTTE BENTER, Figurin, "Amagerflickor", porslin, Royal Copenhagen, Danmark.
Slutpris260 SEK
44169
Kikarsikte Zenith Lux 1,5-4x20, Kikare starlight 7x50 & 7 Fällknivar.
Slutpris320 SEK