47472
Steiff. "Jocko".
Slutpris100 SEK
47266
Diverse tenn.
Slutpris200 SEK
47213
Delar av kaffeservis. "Julrosen", Bing & Gröndal.
Slutpris650 SEK
47237
Ytterfoder. Majolika, Jugend, 1900-talets början.
Slutpris320 SEK
47248
Delar av Te, kaffe & moccaservis, "Old Colonial", Adam, England.
Slutpris100 SEK
47268
Diverse Mynt. 6,5 kg, mestadels Sverige.
Slutpris400 SEK
47212
Verktygsväska med diverse verktyg.
Slutpris140 SEK
47252
Slutpris140 SEK
47231
Krus. 8 Liter, Höganäs Keramik.
Slutpris140 SEK
47211
Diverse belysning. Bl.a Brandi, Laholm, Malm/mässing.
Slutpris100 SEK
47294
Taklampa. Italien.
Slutpris400 SEK
47221
Diverse. Bl.a Assietter Upsala Ekeby m.m.
Slutpris100 SEK
47257
5 Äldre kaffekvarnar.
Slutpris120 SEK
47251
Porslins by.
Slutpris160 SEK
47300
Soffb0ord. Teak, 1950/60-talet.
Slutpris100 SEK
47301
Hallbyrå. Teak, 1950/60-talet.
Slutpris120 SEK
47259
Bordslampa. Bl.a Elidus, Pileprodukter m.m.
Slutpris160 SEK
47293
Kassaapparat. National, 1900-talets första hälft.
Slutpris200 SEK
47223
Golvvas. Scheurich, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Slutpris260 SEK
47249
3 Tomtar. Bl.a Gräfenroda.
Slutpris230 SEK
47227
Diverse leksaksdjur & figurer.
Slutpris100 SEK
47203
Gräsklippare. Stiga Combi 48SQ.
Slutpris1 200 SEK
47217
3 Lyktor på pinne, Gravlyktor.
Slutpris140 SEK
47297
2 Bokhyllor. Teak, 1950/60-talet.
Slutpris600 SEK
47193
Stegpall. AWAB.
Slutpris290 SEK
47247
Golvvas. Tysk.
Slutpris320 SEK
47219
2 Broscher. Bl.a med turkoser, 1900-talet.
Slutpris320 SEK
47283
Bordsborste med skyffel. Mässing/Teak. 1950/60-tal.
Slutpris140 SEK
47210
Verktyg & trädgårdsredskap.
Slutpris100 SEK
47284
Spegel & 2 Lampetter. Metall, Landstingets verkstäder Västerås.
Slutpris100 SEK
47299
Skrivbord. Jugend, 1900-talets första del.
Slutpris230 SEK
47241
3 Bonader. Flamskvävd. Flamskvävnad.
Slutpris180 SEK
47236
Bordsdekorationer. Två Fåglar, Nysilver.
Slutpris200 SEK
47199
Äldre trälåda & lövkorg.
Slutpris160 SEK
47254
Diverse till fiske. Mestadels drag.
Slutpris120 SEK
47292
Guldpendyl & 2 lampetter. Gustaviansk stil, 1900-talet.
Slutpris160 SEK
47238
2 Ljusstakar. Mässing, Gusums Bruk.
Slutpris180 SEK
47225
Diverse. Bl.a plåtburkar, plättlagg m.m.
Slutpris100 SEK
47208
2 Krukor. Gjutjärn.
Slutpris750 SEK
47306
Spegel. Förgylld & ornamenterad, 1900-talet.
Slutpris100 SEK
47196
Planteringsbord.
Slutpris100 SEK
47202
Lövblås/sug. Black & Decker.
Slutpris100 SEK
47273
Figurin. Bing & Gröndal. Flicka med gäss. Axel Locher.
Slutpris500 SEK
47245
Belysning 3 delar. Cini-Nils. Design. Franco Bettonica & Mario Melocchi.
Slutpris450 SEK
47295
Soffbord / matbord. Teak, "EM-Bordet", Emmaboda, 1960-talet.
Slutpris320 SEK
47194
Fågelbad. Glasfiber & betong.
Slutpris200 SEK
47235
Diverse porslin & keramik. Bl.a Gabriel, Hackefors m.m.
Slutpris100 SEK
47265
Slutpris120 SEK