48012
Snapskaraff & 5 Snapsglas, 6 delar. Märkt handmålat IP Halmstad.
Slutpris80 SEK
47996
Diverse Leksaker. Bl.a Mega Blocks.
Slutpris60 SEK
48080
TERMOS, Thermos Brand Vaccum Vessel, 1900-talets mitt , Rostfri & Lackerad metall.
Slutpris60 SEK
47992
Brio tåg & bana m.m.
Slutpris140 SEK
47994
Fiskrullar. Alpha, Figaut, Shakespeare 2155.
Slutpris60 SEK
47998
Trälåda med fisketillbehör.
Slutpris60 SEK
48035
Barnstol. "Antilop", IKEA.
Slutpris80 SEK
47951
Servisdelar, "Earth", Stonehenge, MidWinter, England, 1900-talets andra hälft.
Slutpris160 SEK
47991
2 Träskulpturer & Babushka.
Slutpris60 SEK
47922
Vattenmätare, kaffekokare & takplafond.
Slutpris60 SEK
48041
Sotarredskap. Vattenspridare m.m.
Slutpris120 SEK
47876
Syskrin, med tillbehör. Ingen nyckel.
Slutpris100 SEK
48001
Diverse krukor.
Slutpris60 SEK
48031
Diverse. fat Willow, Lampa, 2 kvarnar, vas.
Slutpris80 SEK
47877
Scarfsar m.m.
Slutpris80 SEK
48039
EVA MAGNUSSON, Akvarell, signerad & daterad 1988.
Slutpris60 SEK
47950
Diverse figuriner m.m.
Slutpris60 SEK
47889
Diverse keramik & porslin, Bl.a Wallåkra, Royal Worcenter, Bavaria m.m.
Slutpris80 SEK
47881
2 Vägglampor.
Slutpris60 SEK
48056
4 Te/Kaffekannor, SagaForm, Duka, Pollas Design & Orientalisk.
Slutpris60 SEK
47915
Snapsglas som man hänger runt halsen. Bl.a Reijmyre.
Slutpris120 SEK
48397
Sorterings backar, 25 delar.
Slutpris290 SEK
48357
2 Belysningar. Getinge, Markslöjd, Bronze.
Slutpris230 SEK
48326
OLLE ALBERIUS. "Karin", 19 delar. Orrefors.
Slutpris200 SEK
48367
Bilbana. Polistil. Race For Fan. Police Chase.
Slutpris100 SEK
48336
Skoavskrapare. Gjutjärn, 1800/1900-talet.
Slutpris600 SEK
48354
Bordslampa. Markslöjd.
Slutpris900 SEK
48390
Scandia Guld, 5 delar.
Slutpris100 SEK
48338
3 Figuriner, 2 Zaphir & 1 Nao.
Slutpris100 SEK
48362
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på pannå, signerad Elvira.
Slutpris100 SEK
48325
GOEBEL. Salt & peppar ströare.
Slutpris100 SEK
48347
Tomtefar & Tomtemor. Trä.
Slutpris100 SEK
48386
Diverse borr & häftklamrar. Bl.a Märkena Rapid, Presto & Izar.
Slutpris290 SEK
47034
ÅSA JUNGNELIUS. Skulptur, "Läppstift", glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris450 SEK
48360
MAY K LEON. Färglitografi, figurkomposition, signerad & numrerad 270/290.
Slutpris1 500 SEK
48392
Röllakan matta, osignerad i brun & svag rosa nyans.
Slutpris120 SEK
48350
Taklampa Alabaster.
Slutpris100 SEK
48365
10 Ringar i tenn.
Slutpris100 SEK
48353
Golvlampa. Markslöjd.
Slutpris3 600 SEK
48345
KILYXAN. LOGMATIC -250, Ny i kartong.
Slutpris160 SEK
48330
5 Sköldpaddor, Bl.a Börje Jacobsson Ahla keramik m.m.
Slutpris120 SEK
48355
VIBEKE KRÖGER. Drivveds tavla. signerad & daterad -83.
Slutpris100 SEK
48395
Sorteringsbackar, 43 delar.
Slutpris230 SEK
48322
Bordslampa. EWÅ Markaryd, Keramik & Malm.
Slutpris100 SEK
48393
Väggbonad/ tunnare matta.
Slutpris100 SEK
48323
Diverse. Bl.a Nysilver.
Slutpris120 SEK
48372
Äldre skrivmaskin. Olympia progress, Erfurt, Germany 1930/40-talet.
Slutpris100 SEK
48377
Diverse glas. Bl.a Iittala & Crystal glas, Skruf.
Slutpris100 SEK