48012
Snapskaraff & 5 Snapsglas, 6 delar. Märkt handmålat IP Halmstad.
Slutpris80 SEK
48080
TERMOS, Thermos Brand Vaccum Vessel, 1900-talets mitt , Rostfri & Lackerad metall.
Slutpris60 SEK
47951
Servisdelar, "Earth", Stonehenge, MidWinter, England, 1900-talets andra hälft.
Slutpris160 SEK
47889
Diverse keramik & porslin, Bl.a Wallåkra, Royal Worcenter, Bavaria m.m.
Slutpris80 SEK
48056
4 Te/Kaffekannor, SagaForm, Duka, Pollas Design & Orientalisk.
Slutpris60 SEK
47034
ÅSA JUNGNELIUS. Skulptur, "Läppstift", glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris450 SEK
48360
MAY K LEON. Färglitografi, figurkomposition, signerad & numrerad 270/290.
Slutpris1 500 SEK
48372
Äldre skrivmaskin. Olympia progress, Erfurt, Germany 1930/40-talet.
Slutpris100 SEK