43472
STIG LINDBERG. Servisdelar, "Birka", 13 delar, Gustavsberg.
Slutpris180 SEK
43453
ÅKE HOLM. Vas med hänkel, Höganäs, relief av Diana, signerad.
Slutpris100 SEK
43451
Diverse handarbeten. Flamskvävnader.
Slutpris140 SEK
43446
LENNART ROSENSOHN. Litografi. signerad & numrerad 56/75.
Slutpris100 SEK
43469
Diverse blått glas.
Slutpris100 SEK
43434
Dalahäst, Erik Pell, Nusnäs.
Slutpris160 SEK
43442
Metronom. Wittner, 1900-talets andra hälft.
Slutpris120 SEK
42930
Slutpris100 SEK
43076
Hantelset. 20 kg, Adrenelin.
Slutpris290 SEK
42931
Slutpris20 SEK
43170
Diverse hängare m.m.
Slutpris100 SEK
42887
Diverse porslin & keramik. Bl.a Laholm, Klippan & Höganäs m.m.
Slutpris60 SEK
42932
Slutpris60 SEK
43070
Diverse figuriner. Bl.a Rosa Ljung, Norrman m.m.
Slutpris60 SEK
43094
Strykbräda. IKEA. "DÄNKA".
Slutpris60 SEK
42875
Ljuskrona, 4-armad. Hängande löv, Smide,
Slutpris60 SEK
42928
Servisdelar. "Blåklint", Mariehult.
Slutpris60 SEK
42924
Mindre bord/ pelarbord. 1900-talets första hälft.
Slutpris120 SEK
43072
Diverse. Bl.a Mortel, Ramar, Trädgårdsskulptur m.m.
Slutpris60 SEK
42876
Dam handskar.
Slutpris60 SEK
43177
Brandsläckare. Mässing, "Pyrene", England, 1900-talets första hälft.
Slutpris60 SEK
42899
Slutpris60 SEK
42906
Förstärkare, Rank Arena R800.
Slutpris100 SEK
42905
Zinkbalja.
Slutpris60 SEK
42927
Spalje & 2 Käppar.
Slutpris60 SEK
43095
Skoskåp. "Hemnes", IKEA.
Slutpris60 SEK
42916
Äldre vikter.
Slutpris60 SEK
43019
Vinglas. Larry Laslo för Towle.
Slutpris80 SEK
43015
Trasmatta.
Slutpris60 SEK
43188
Tyngdtäcke, CURA. 9Kg.
Slutpris100 SEK
43104
3 Bambu rullgardiner.
Slutpris120 SEK
43198
Emaljerad hink, Oljekanna & skopa.
Slutpris60 SEK
42872
ALVAR AALTO. Skål & Ljuslykta, "Savoy". Iittala.
Slutpris160 SEK
43191
Bränsledunk. 1900-talets första hälft.
Slutpris60 SEK
43024
Gungstol.
Slutpris60 SEK
43071
Royal Copenhagen & Bing & Gröndal. 2 Vaser.
Slutpris60 SEK
43175
Överkast. H&M.
Slutpris80 SEK
43074
Diverse porslin & Keramik. Bl.a Sanayii, JIE, Rosa Ljung m.m.
Slutpris60 SEK
43097
Snedklaffsekretär med vitrinovandel. Furu, 1900-talets slut.
Slutpris60 SEK
43171
Michael Kors, skor. 9M.
Slutpris120 SEK
43107
Lådhurts på hjul. "Alex", IKEA.
Slutpris60 SEK
43409
Diverse porslin m.m. Bl.a Royal Copenhagen, Rörstrand, Rosenthal m.m.
Slutpris120 SEK
43397
OLLE BONNIER. Litografi, "Europa", signerad, daterad -74 & numrerad 24/50.
Slutpris100 SEK
43402
Diverse mynt. 13 Kilo, mestadels sverige.
Slutpris800 SEK
43396
FABIAN WALLENMARK. Färglitografi, "Stilleben med pensel & päron", signerad & numrerad 2/190.
Slutpris100 SEK
43407
Diverse till dockhus.
Slutpris120 SEK
43404
Vevgramofon. Trade Mark.
Slutpris320 SEK
43395
GUSTAV ARNE. Färglitografi, Lino-tryck, signerad & numrerad 96/100.
Slutpris100 SEK