43344
Slutpris100 SEK
43279
Skrivbord, EK, 1960-Talet, fabrikat okänt.
Slutpris140 SEK
43398
FLEMMING OVERGAARD. Färglitografi, komposition, signerad & numrerad 217/350.
Slutpris60 SEK
43357
2 Portföljer.
Slutpris60 SEK
43334
Bricka, Posterbook Van Gogh & Svepask.
Slutpris60 SEK
43312
14 Espresso-koppar & 15 Fat. Rörstrand.
Slutpris180 SEK
43392
ALWYN H. HOLLAND. Akvarell, "Landskapsmotiv", signerad.
Slutpris60 SEK
43385
3 Klänningar. Storlekar okänt.
Slutpris60 SEK
43393
MATS NORRYD. Färglitografi, "Landskap med vattenfall", signerad, daterad -74 & numrerad 165/300.
Slutpris200 SEK
43277
Børge Mogensen. HONG, Danmark, 1986.
Slutpris140 SEK
43399
Asiatisk / Kinesisk drakkonstteckning, signerad Kwon & numrerad 178/300.
Slutpris60 SEK
43248
2 Klädhängare.
Slutpris60 SEK
43253
Slutpris60 SEK
43599
Äldre glas-servis, Kosta, 46delar, 11+11+12+12. 1930-talet.
Slutpris120 SEK
43633
8 Flata tallrikar. Rosenthal.
Slutpris140 SEK
43595
GÖSTA SIGVARD, 9 Vinglas, Lindshammar.
Slutpris350 SEK
43629
Diverse spel & pussel.
Slutpris100 SEK
43602
TAPIO WIRKKALA. 5 Grogg & 4 Whiskyglas, "Gaissa", Iittala.
Slutpris180 SEK
43624
Tennis rack, bollar & väskor.
Slutpris320 SEK
43621
Klädhängare. AB Skoglunds Metallgjuteri, Anderstorp, mässing & trä.
Slutpris400 SEK
43604
ERIK HÖGLUND, Delar av glasservis, "H40", 31 delar, Boda.
Slutpris290 SEK
43617
2 Köksklockor, Metall med timers, Wehrle & Gletscher.
Slutpris160 SEK
43597
Diverse glas. Bl.a Skruf, Kosta Boda mf.l.
Slutpris100 SEK
43625
Diverse textil.
Slutpris100 SEK
43605
SIGNE PERSSON-MELIN, 7 Vinglas, "Bouquet", Boda.
Slutpris120 SEK
43620
Figurin, "Enhörning", David Cornell, Franklin Mint.
Slutpris230 SEK
43627
SIGVARD BERNADOTTE. Picknick-set, "Taffel", Husqvarna, 1900-talets mitt.
Slutpris160 SEK
43607
Skrivare. Brother. HL 1212W.
Slutpris100 SEK
43596
Diverse glas. Bl.a Målerås, Orrefors m.m.
Slutpris100 SEK
43619
Lampfot. Laholms keramik.
Slutpris120 SEK
43615
Dammsugare, Philips.
Slutpris160 SEK
43609
EINO MÄELT, Vas, "Sahara", osignerad, Estland.
Slutpris230 SEK
43613
Samovar, Bemålad metall, elektrisk, Ryssland, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK
43616
Damejeanne.
Slutpris140 SEK
43601
Diverse glas. Bl.a Karaffer, vaser m.m.
Slutpris200 SEK
43634
ERIC HANSEN. 5 Grafikblad, signerade & numrerade. 1900-talet, lösa blad i mapp.
Slutpris100 SEK
43622
10 CocaCola glas.
Slutpris120 SEK
43618
Diverse samiska objekt.
Slutpris650 SEK
43608
Hästhuvud. Plast, ILVA.
Slutpris200 SEK
43612
Tilgmans Keramik, 5 delar.
Slutpris140 SEK
43594
Passglas, 11st. Älghult glasbruk.
Slutpris350 SEK
43536
SVEN-SERIK SKAWONIUS. Servis delar, "Stella", 28 delar, Karlskrona/Upsala Ekeby.
Slutpris400 SEK
43567
ANNA-LISA THOMSON, 12 Assietter, Upsala Ekeby.
Slutpris140 SEK
43583
Stege. Gåvans Flisby Sweden.
Slutpris100 SEK
43534
2 Bordslampor. Metall & glas, "Katt & Fyr".
Slutpris230 SEK
43586
Byrå. "Malm", IKEA.
Slutpris100 SEK
43591
JACOB ÄNGMAN. 12 Kaffeskedar & 1 tårtspade, "Rosenholm", GAB, silver, 186 gram.
Slutpris1 300 SEK
43550
Diverse Höganäs keramik.
Slutpris200 SEK