43398
FLEMMING OVERGAARD. Färglitografi, komposition, signerad & numrerad 217/350.
Slutpris60 SEK
43393
MATS NORRYD. Färglitografi, "Landskap med vattenfall", signerad, daterad -74 & numrerad 165/300.
Slutpris200 SEK
43399
Asiatisk / Kinesisk drakkonstteckning, signerad Kwon & numrerad 178/300.
Slutpris60 SEK
43627
SIGVARD BERNADOTTE. Picknick-set, "Taffel", Husqvarna, 1900-talets mitt.
Slutpris160 SEK
43613
Samovar, Bemålad metall, elektrisk, Ryssland, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK
43634
ERIC HANSEN. 5 Grafikblad, signerade & numrerade. 1900-talet, lösa blad i mapp.
Slutpris100 SEK
43536
SVEN-SERIK SKAWONIUS. Servis delar, "Stella", 28 delar, Karlskrona/Upsala Ekeby.
Slutpris400 SEK
43591
JACOB ÄNGMAN. 12 Kaffeskedar & 1 tårtspade, "Rosenholm", GAB, silver, 186 gram.
Slutpris1 300 SEK