46145
KONSTENS MÄSTERVERK. Afbildningar af verldsberömda konstverk ut äldre och nyare skolan. 1894.
Slutpris100 SEK
46286
Ljusstake. "Gammal kyrkoljusstake", Smålandsslöjd, Värnamo.
Slutpris20 SEK
46051
THOMAS FRISK. Färglitografi, "Den gamla dansbanan", signerad & numrerad 38/38.
Slutpris60 SEK
46304
KARIN BJÖRQUIST. Vas, "Indigo", Gustavsberg, 1950-talet, osignerad.
Slutpris60 SEK
46099
Diverse samlartallrikar. Jule After, Bing & Gröndal. 1969-1979. mfl.
Slutpris60 SEK
46163
Tvättset. Rörstrand. Balja, Kanna & Potta, 1900-talets första hälft.
Slutpris100 SEK