47979
EDVIN OLLERS, Vas, "Lalique", Elme Glasbruk, 1900-talets första hälft.
Slutpris120 SEK
47982
ANITA NYLUND. 2 Burkar med lock. "Majas Mejeri", från serien vår lilla stad, JIE Keramik.
Slutpris320 SEK
48033
BING & GRÖNDAL. "Blå ton", 12 Kaffekoppar med fat, 12 Assietter & Kakfat.
Slutpris290 SEK
47980
ANITA NYLUND, Salt & Pepparströare, "Familjen Pepparsson", JIE Keramik.
Slutpris260 SEK
48043
Optikerutrustning. Träetui med tillbehör. Nitsche & Günter, 1900-talet.
Slutpris500 SEK
47892
Diverse porslin & keramik. Bl.a Bo Fajans, Bing & Gröndal, Rosenthal m.m.
Slutpris100 SEK