Kategorier

Avslutad
49774
JUAN CANO. Blandteknik, Komposition, signerad.
Slutpris100 SEK
Avslutad
49735
TIMO SARPANEVA. Ljusstake, "Festivo", 4 ringar, iittala, signerad TS.
Slutpris350 SEK
Avslutad
49724
150 förpackningar träpärlor.
Slutpris100 SEK
Avslutad
49772
BING & GRÖNDAL. Vas, Danmark.
Slutpris100 SEK
Avslutad
49746
GÖRAN WÄRFF. 2 Ljuslyktor, "Krinolin", Kosta Boda.
Slutpris180 SEK
Avslutad
49770
ERIK HÖGLUND. Bärnstensfärgad pokal & skål, Boda, signerade.
Slutpris200 SEK
Avslutad
49744
ZIPPOTÄNDARE. Oanvänd.
Slutpris230 SEK
Avslutad
49761
ROYAL COPENHAGEN, Fat, "Musselmalet", Helblond, Nr: 1098.
Slutpris1 400 SEK
Avslutad
49740
Digital Systemkamera. Nikon D7000 med tillbehör.
Slutpris2 400 SEK
Avslutad
49763
Stenyxa. Flinta, Stenålder.
Slutpris100 SEK
Avslutad
49753
Golvvas. Upsala Ekeby, Troligtvis Greta Runeborg.
Slutpris120 SEK
Avslutad
49766
Väggur. Junghans.
Slutpris290 SEK
Avslutad
49780
Bing & gröndal. Vas, "Blå Måsen".
Slutpris100 SEK
Avslutad
49760
Diverse Tennsoldater.
Slutpris100 SEK
Avslutad
49726
200 förpackningar vita träpärlor.
Slutpris100 SEK
Avslutad
49765
ROYAL COPENHAGEN. 3 Fat till äggkoppar, "Musselmalet", Helblond, Nr: 1145.
Slutpris290 SEK
Avslutad
49739
Diverse koppar. 1800/1900-talet.
Slutpris260 SEK
Avslutad
49777
Kanna. Jugend, okänt fabrikat.
Slutpris100 SEK
Avslutad
49743
Diverse porslin, keramik m.m. Bl.a Rörstrand, Gustavsberg m.m.
Slutpris120 SEK
Avslutad
49741
Merskal One högtalare, oanvänd & Soundmaster Bluetooth.
Slutpris160 SEK
Avslutad
49771
OLLE DAHL. Litografi, "Tema Epitaf", signerad, daterad -88 & numrerad 68/90.
Slutpris100 SEK
Avslutad
49762
JOHAN THUNELL. Ansikte, glaserad keramik. signerad.
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
49745
Laptop. HP Pavilion dv8000
Slutpris100 SEK
Avslutad
49747
Diverse mässing & malm.
Slutpris120 SEK
Avslutad
49781
Medaljer & Pins. Bla. Silver 30gram.
Slutpris160 SEK
Avslutad
49764
ROYAL COPENHAGEN. Vas, "Musselmalet", Helblond, Nr: 1015.
Slutpris500 SEK
Avslutad
49752
3 Plastmattor.
Slutpris100 SEK
Avslutad
49776
Figurin, Porslin, Schaubach-Kunst, Tyskland.
Slutpris180 SEK
Avslutad
49734
Diverse textil.
Slutpris100 SEK
Avslutad
49779
Skulptur. sten, 1900-talets senare del.
Slutpris200 SEK
Avslutad
49738
ANNE NILSSON. 3 Ljuslyktor, "Hallon", Orrefors.
Slutpris200 SEK
Avslutad
49754
BORDSGARNITYR. 3 Delar, Porslin, A Von Schierholtz, Tyskland, 1900-Talet.
Slutpris160 SEK
Avslutad
49758
Diverse Möbelbeslag.
Slutpris100 SEK
Avslutad
49767
ROYAL COPENHAGEN. SOCKERSKÅL, "Musselmalet", Helblond, nr 1112.
Slutpris500 SEK
Avslutad
49773
ANNIKA PETTERSSON. Olja på duk, komposition, signerad & daterad -93.
Slutpris120 SEK
Avslutad
49737
TIMO SARPANEVA. 2 Ljussakar, "Festivo", 1 & 2 ringar, iittala, signerade TS.
Slutpris320 SEK
Avslutad
49778
ALDO LONDI. Figurin, "Rimini Blue", Bitossi, Italien.
Slutpris200 SEK
Avslutad
49697
Trasmatta.
Slutpris100 SEK
Avslutad
49659
LARS CARLSSON, "Tomte med mortel", Fyrklövern.
Slutpris550 SEK
Avslutad
49665
Armband, silver, 9,5gram, syratestat.
Slutpris160 SEK
Avslutad
49651
Gitarrställ & gitarrväska.
Slutpris120 SEK
Avslutad
49682
Klädställning. "Rigga", IKEA.
Slutpris140 SEK
Avslutad
49720
Diverse. Bl.a små figurer m.m.
Slutpris160 SEK
Avslutad
49671
RING, 18K Guld, 1,22gram inkl stenar, syratestat, saknas en sten.
Slutpris900 SEK
Avslutad
49709
Lampkupa till fotogenlampa. Äldre modell.
Slutpris140 SEK
Avslutad
49654
6 Plåtägg. Ulrica Hydman-Vallien, Lasse Åberg & Jenny Nyström.
Slutpris140 SEK
Avslutad
49662
2 Käppar med silverhandtag.
Slutpris120 SEK
Avslutad
49681
Dagsljuslampa/golvlampa. Flexibel, Daylight.
Slutpris320 SEK
Laholms Auktioner
Kontakt

Laholms Handel Auktioner Partier

Kristianstadsvägen 65

31232 Laholm

0737564902

info@laholmsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.