Börjar: 20 jan 2026 08:51Avslutas: 27 jan 2026 18:00
27 JANUARI 2026

49933
Torparlampa. Fotogen, 1800/1900-talet.
Aktuellt bud140 SEK

49947
PATRICIA FENDER LUCAS. Blandteknik, "Sommaräng".
Startbud100 SEK

49918
Diverse vaser.
Startbud100 SEK

49928
2 Piedestaler. Trä & rotting.
Startbud100 SEK

49920
Startbud100 SEK

49929
Taklampa / plafond. Swedish Modern, 1920/30-talet.
Aktuellt bud140 SEK

49943
ARNE WALLSTEN. Olja på duk, signerad.
Startbud100 SEK

49935
Kökssoffa. Trä, Tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

49922
Diverse Bl.a Ruda, Göte Augusson m.m.
Startbud100 SEK

49932
Större takplafond. 1900-talet
Startbud100 SEK

49948
ROLAND DE WOLFE. Akvarell, signerad.
Startbud100 SEK

49924
Diverse. Bl.a Figuriner.
Startbud100 SEK

49921
RELIEF, SÖHOLM.
Startbud100 SEK

49927
Inomhus-rollator. Trust.
Aktuellt bud100 SEK

49913
MARIANNE WESTMAN. Servisdelar. "Annika", Rörstrand.
Aktuellt bud160 SEK

49951
REINHOLD LJUNGGREN. Färglitografi, signerad & numrerad 174/310.
Startbud100 SEK

49917
Startbud100 SEK

49914
Diverse. Bl.a brickor, kastrull m.m.
Startbud100 SEK

49942
Startbud100 SEK

49919
Aktuellt bud100 SEK

49939
Golvlampa. 1900-talet.
Startbud100 SEK

49926
Diverse keramik & porslin.
Startbud100 SEK

49950
MICHAEL QVARSEBO. Ägg i keramik med dekoupage, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

49946
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Olja på pannå, "Blomsterstilleben", signerad M. Gunnorson & daterad 1951.
Startbud100 SEK

49916
Electrolux Assistent.
Aktuellt bud100 SEK

49915
Diverse Jul. Bl.a belysning.
Startbud100 SEK

49945
LANTBRUKARNAS RIKSFÖRBUND. Tryck, "Samarbete lade grunden".
Startbud100 SEK

49941
Barnvagn. 1800/1900-talet.
Aktuellt bud100 SEK

49949
TAGE EVALD NILSSON. Litografi, signerad, daterad 1958 & numrerad 56/185.
Startbud100 SEK

49930
Takkrona. Malm, 1900-talet.
Startbud100 SEK

49937
Bokhylla med 2 skåpdelar. Funkis, Bonad björk, 1930-talet.
Aktuellt bud120 SEK

49934
2 Ljuskronor. Malm & Smide.
Aktuellt bud100 SEK

49954
CARL JULIUS. Blandteknik, "Hamn med fiskebåtar", signerad, oramad.
Aktuellt bud100 SEK

49944
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Blandteknik, signerad & daterad 2001.
Startbud100 SEK

49938
Klaffbord. Jugend, 1900-talets första hälft.
Startbud100 SEK

49925
Diverse. Bl.a Klockor.
Startbud100 SEK

49923
ABBA. Autografer, egenhändigt signerade på vykort.
Aktuellt bud100 SEK

49952
ERIK EMANUELSSON. Olja på pannå, "Hallandskust", signerad & daterad -79.
Startbud100 SEK

49940
Golvlampa utan skärm. DDR / West Germany.
Startbud100 SEK

49936
Äldre hylla. 1800/1900-talet.
Startbud100 SEK

49931
Takkrona med prismor. 1900-talets första hälft.
Startbud100 SEK

49953
Diverse broderade tavlor.
Startbud100 SEK