Börjar: 2 dec 2025 14:24Avslutas: 9 dec 2025 18:00
9 DECEMBER 2025

48914
BRASSKÄRM / GNISTSKYDD. 1900-Talets början.
SlutprisInga bud

48994
Diverse porslin & keramik m.m.
Slutpris100 SEK

48929
Nav till vagnshjul. Trävagnshjulsnav.
Slutpris140 SEK

48925
Slutpris100 SEK

48930
Mås. Vägg-hängd, Plast.
Slutpris100 SEK

49008
SlutprisInga bud

48995
Diverse pälsmössor, hatt, skarfs.
Slutpris100 SEK

49006
Koppar hink.
Slutpris160 SEK

48933
2 Damejeanner.
Slutpris320 SEK

48924
SlutprisInga bud

48928
4 Förvarnigskorgar.
Slutpris100 SEK

46073
Diverse glas. Bl.a Orrefors, Åseda, SEA m.m.
SlutprisInga bud

48917
Tomte, ljushållare. Terrakotta. Tyskland.
Slutpris230 SEK

49007
Diverse tavlor m.m.
Slutpris100 SEK

48993
Vas. Glas, sannolik Sixten Wennerstrand/ Bengt Orup, Johansfors glasbruk.
SlutprisInga bud

48998
LARS LARSSON, Skulptur, "Älg", smide, signerad.
Slutpris850 SEK

49009
Diverse koppar.
Slutpris160 SEK

49004
Diverse tenn.
Slutpris140 SEK

48922
HYONSUN RHEE. Hund, keramik, Upsala Ekeby, 1965.
Slutpris120 SEK

49000
Julby i vinterlandskap, Ej komplett. 12 delar. DUCAT.
Slutpris100 SEK

48997
Diverse ramar m.m.
SlutprisInga bud

48921
Resväska, Pikaldi.
SlutprisInga bud

48934
SlutprisInga bud

48918
Sked. silver, 61gram.
Slutpris400 SEK

49003
SlutprisInga bud

49001
Kyrka med speldosa & belysning.
SlutprisInga bud

48916
Tomte-kruka. Terracotta, Tyskland.
Slutpris100 SEK

48999
Käpp med paraply.
SlutprisInga bud

49002
Vinställ i form av skottkärra, smide.
SlutprisInga bud

48915
Diverse tavlor.
SlutprisInga bud

48932
6 Whiskyglas. 4st "Prince", Göran Wärff Kosta & 2 "Silvia" Ingeborg Lundin Orrefors.
Slutpris140 SEK

49005
Diverse. Bl.a munspel, brandfilt, syskrin m.m.
Slutpris180 SEK

48920
Glasblommor. Bonsai.
Slutpris100 SEK

48923
Diverse. Bl.a Remmare, Arabia m.m.
Slutpris100 SEK

48926
SlutprisInga bud

41158
GOEBEL. "Snövit & de sju Dvärgarna. 9 Delar.
Slutpris1 600 SEK

48996
SlutprisInga bud

48927
Diverse väskor.
Slutpris230 SEK

49010
EDIT RISBERG. Stor figurin. JIE, Flicka med fåglar.
Slutpris120 SEK

46081
3 Vägglampor. Bl.a fågeldekor.
SlutprisInga bud

48931
2 Cognacskupor. Normann, Copenhagen. Gungande. 2004.
SlutprisInga bud